Rudenį pražydo kūrybinis tinklas

Man jau tuoj bus 30 metų. Ta proga, kad esu kūrybininkas, kuris tuoj švęs savo jubiliejų, sukūriau savo kūrybinį tinklą. Jį netrukus sudarys 9 domenai. Šiuo metu yra 8 domenai, bet jau nupirktas ir ruošiamas 9 domenas pavadinimu “optimizmas.lt”.

Kodėl man svarbu turėti kūrybinį tinklą? Esu iš prigimties kūrybininkas ir kaip kūrybininkas savo gyvenimą įprasminu kurdamas. Aš galiu kurti viską, nes mane džiugina pats kūrybinis procesas, o ne jo rezultatas. Nusprendžiau sukurti kūrybinį tinklą, kuris galės plėstis kaip medis plečiasi, kai išskleidžia naujus lapus. Ir šiuo atveju pinigai neturi reikšmės. Žinoma, kartais susimąstau, gal būtų gerai gauti iš to naudos, nes visi apie tai susimąstom, kai kažkur investuojam. Bet esmė ta, kad kūrybinis tinklas, kurį dabar sukūriau ir kurį vertins ir brangins mažiau negu vienas procentas pasaulio žmonių. Tik kūrybininkas gali suprasti kūrybinį tinklą. Kūrybininkų yra mažiau negu vienas procentas. Jeigu nežinai, kas yra kūrybininkas, vadinasi tu nesi kūrybininkas ir aš negaliu niekuo tau padėti, net jeigu ir norėčiau…

Aš nuo vaikystės esu nesuprastas kitų. Bet kūrybinis tinklas man teikia daug perspektyvos ir optimizmo. Štai todėl netrukus ir sužydės “optimizmas.lt”. Tai bus nauja visata, kurioje aš jausiuosi laimingas.

Taigi, kaip supratote, kūrybininkui Vaciukui, kūrybinis tinklas yra kaip paralelinės visatos.  Kūrybinę paralelinę visatą Vaciukas gali susikurti vos už 12 eurų per metus. Kas yra tikrai nedaug, palyginus su emocine verte, kurią jam suteikia kiekviena nauja visata. Tai begalinės galimybės kurti ir išreikšti save. Net jeigu tą visatą galės suprasti ir vertinti tik jis pats. Na, galbūt dar koks vienas kitas žmogus irgi galės suprasti, nors čia nežinia kaip bus…

Atvirai pasakius: nusipirkau tą 9-tą domeną “optimizmas.lt”, nes jaučiu meilės trūkumą. Mano emocinis meilės rezervuaras yra tuščias. Vietoj to, kad išsilieti ant kitų arba reikalauti dėmesio iš kitų, aš tiesiog užsiimu kūryba. Žinoma, tam tikra prasme, galbūt ir noriu per kūrybą pajausti tą meilę iš kitų. Nes tai yra naturalus kiekvieno žmogaus siekis mylėti ir būti mylimam.

Nuo pat vaikystės, nuo šešių metų, įpratau savo galvoje susikurti paralelines visatas, kuriuose aš jaučiuosi mylimas ir laimingas. Man jau 30 metų ir vis dar jaučiuosi vienišas, taip pat kaip ir kai buvau 6 metų, todėl vis dar kuriu paralelines visatas. Suprantama, kad tai nėra praktiška ir panašiai, bet juk emocinė žmogaus savijauta yra daug svarbiau negu pinigai ar praktiškumas. Todėl aš ir toliau kursiu paralelines visatas, nes taip aš sugebu įveikti meilės alkį, kai emocinis meilės rezervuaras yra tuščias, ir pasijusti laimingas. Kas būtent ir yra svarbiausia man šiuo metu…

Vietoj to, kad gerčiau alkoholį ar rūkyčiau cigaretes, aš perku domeną už 12€ per metus. Gaunu tą patį rezultatą, bet nekenkdamas savo kūnui. Po to, kai nusiperku domeną, kraujas prisipildo dopamino ir aš jaučiuosi euforijoje. Taip iš tiesų net pigiau gaunasi, nes patys pagalvokite, kiek rūkantis ar gerentis alkoholį žmogus per metus išleidžia jiems pinigų?! Manau, tikrai daugiau negu 12€. Taigi, nebedrįskite sakyti, kad elgiuosi nepraktiškai, nes man tiesiog emociškai to reikia šiuo metu. Tokia alternatyva alkoholiui ir cigaretėms yra priimtiniausia ir visiškai nekenksminga man ar kitiems aplinkiniams. Jau geriau nusipirkti domenų kiek tik reikės, kad susikurti kūrybinį tinklą, negu pradėti rūkyti ar gerti alkoholį. Argi ne taip?.. Tai vienas iš paralelinės visatos pavyzdžių, kurį galime pritaikyti savo gyvenime. Ką būtent aš ir padariau… Ir nepamirškite svarbiausio dalyko, kad čia kalba Vaciukas, personažas, o ne Vaclovas - realus žmogus…

Apibedrinant, noriu parekomenduoti paskaityti Gary Chapman knygą “Penkios meilės kalbos”. Aš pabaigiau skaityti šiandien, 2024 metų rugsėjo 15 dieną. Supratau, kad užsiimu kūryba ir kuriu šį kūrybinį tinklą, nes jaučiuosi vienišas ir mano emocinis meilės rezervuaras yra tuščias…

Knygoje “Penkios meilės kalbos” kalbama apie tai, kad kiekvienas žmogus turi savo meilės kalbą ir jaučiamės nemylimi dėl to, kad kiti nežino ir nekalba mūsų meilės kalba. Tų kalbų, kaip ir iš pavadinimo aišku, yra penkios. Žinoma, yra daug skirtingų dialektų, apie kuriuos knygoje irgi kalbama.

Svarbu išmokti kalbėti mums brangaus žmogaus meilės kalba, kad jaustumėmės laimingi ir tas kitas žmogus pajaustų, kad jį mylime. Taigi, man dar reikia išmokti mylėti skirtingomis kalbomis, bet džiaugiuosi, kad perskaičiau šią knygą ir kad įgyjau daug praktinių žinių su konkrečiais pavyzdžiais, kaip mylėti skirtingomis kalbomis…